Zaručujeme 100% legálnosť nami predávaného softvéru. Máme už viac ako 100 000 spokojných zákazníkov v celej Európe! Ďakujeme.

Prihlásiť sa

Správa účtu

Menu

Zabudli ste heslo do Windows?

Vytvorenie disku pre resetovanie hesla

Poznáte to: úvodná znelka Windows. Modrozelená plocha s obrázkom užívateľského účtu. Prázdne políčko pre heslo. A nič.


Ako to len bolo?


Zabudnutie hesla je nepríjemné, ale občas sa taká situácia vyskytne. Je dobré preto predísť zbytočnému zmätkovaniu a panike. Optimálnym riešením je vytvorenie disku pre resetovanie hesla. Niečo ako záloha, eso v rukáve v prípade, že si na to Vaše prístupové heslo nespomeniete. Pred samotnou akciou, ale zapojte vymeniteľný nosič, napr. USB/externí disk. Disk pre reset hesla sa dá vytvoriť len pre miestne používateľské účty, ktoré sú v danom počítači vytvorené. Doporučujeme uloženie informácii na bezpečnom mieste, aby ste ich v prípade potreby zase našli a mohli použiť.


Pozrite sa, ako na to:

Resetovanie hesla

Ak je Váš počítač pripojený k doméne, nové heslo môže nastaviť len správca siete. V takom prípade sledujte cestu Štart–Ovládacie panely–Používateľské účty–Spravovať používateľské účty–Požívatelia–Používatelia tohto počítača–Obnoviť heslo. Po zadaní nového hesla len stlačte OK a hotovo.

Ak ste pripojení k pracovnej skupine, pokúste sa zadať heslo. Pokiaľ ste si na heslo nespomenuli, objaví sa hláška, že je nesprávne. Kliknite OK a potom Možnosť vytvoriť nové heslo. Následne už len vložte disk, na ktorom ste si vytvorili platformu pre resetovanie. Riaďte sa pokynmi pre vytvorenie nového hesla a potom sa pomocou neho prihláste.

A máte vystarané!

*Videá a obrázky sú z českého prostredia Windows

Kontaktujte nás

 

Položka bola pridaná košíka