Zaručujeme 100% legálnosť nami predávaného softvéru. Máme už viac ako 100 000 spokojných zákazníkov v celej Európe! Ďakujeme.

Prihlásiť sa

Správa účtu

Menu

Windows XP či Windows 7?

Neviete si rady s voľbou medzi Windows XP a Windows 7? V nasledujúcom texte Vám popíšeme hlavné vlastnosti oboch operačných systémov, aby sme Vám rozhodovanie uľahčili.

Windows XP

Windows XP si získali mnoho spokojných užívateľov a i dnes sú druhým najpoužívanejším operačným systémom. Tento OS bol revolúciou v operačných systémoch a znamenal nástup novej éry po poslednom operačnom systéme pre DOS, Windows ME. V súčasnosti sa Windows XP podieľajú na trhu s operačnými systémami necelými 40 % a stále existujú takí, ktorí na ne nedajú dopustiť a nezvažujú nákup novších verzií systému. Microsoft sa zaviazal poskytovať do apríla 2014 najdôležitejšie bezpečnostné aktualizácie a nie je vylúčené, že podpora v apríli 2014 úplne skončí. Najobľúbenejšími verziami operačného systému Windows sú verzie Windows XP Home Edition a Windows XP Professional. Minimálne systémové požiadavky oboch verzií Windows XP sú nasledujúce:

 

  • procesor Pentium s frekvenciou 233 MHz alebo rýchlejší (doporučuje sa 300 MHz),

  • aspoň 64 MB pamäte RAM (doporučuje sa 128 MB),

  • aspoň 1,5 GB voľného miesta na pevnom disku,

  • grafický adaptér a monitor s rozlíšením Super VGA (800 x 600) alebo vyšším.


Windows 7

Windows 7 sú v súčasnosti najobľúbenejším operačným systémom, pričom jeho podiel dosahuje necelých 45 %. Svoju širokú užívateľskú základňu si získal inováciami v oblasti designu a jednoduchších navigácií. Windows 7 sa môže pochváliť tiež rýchlejším naštartovaním, podporou viacjadrových procesorov a virtuálnych pevných diskov alebo rozpoznávaním reči a rukopisu. Najpredávanejšími edíciami sú Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional a najvyššia verzia Windows 7 Ultimate, a to ako vo verzii 32bit, tak i 64bit určenej pre 64bitové procesory. Minimálne systémové požiadavky Windows 7 sú nasledujúce:

 

  • 32bitový (x86) alebo 64bitový (x64) procesor s frekvenciou 1 gigahertz (GHz) alebo vyššou,

  • 1 GB pamäte RAM (32bitový systém) alebo 2 GB pamäte RAM (64bitový systém),

  • aspoň 16 GB voľného miesta na disku (32bitový systém) alebo 20 GB (64bitový systém),

  • grafické zariadenie DirectX 9 s ovládačom WDDM 1.0 alebo vyšším.


 

Kontaktujte nás

 

Položka bola pridaná košíka