Zaručujeme 100% legálnosť nami predávaného softvéru. Máme už viac ako 100 000 spokojných zákazníkov v celej Európe! Ďakujeme.

Prihlásiť sa

Správa účtu

Menu

Ako na Windows Live Mail

E-mailová komunikácia v dnešnej dobe pokročila natoľko, že jeden používateľ máva niekoľko účtov u rozličných poskytovateľov. Pre jednoduchšiu a prehľadnejšiu prácu s nimi je tu Windows Live Mail.

Výhody Windows Mail

  1. Najväčšou výhodou Windows Live Mail je to, že funguje ako centrála pre organizáciu celej e-mailovej komunikácie. Nezáleží na tom, či máte 3 nebo 50 e-mailových adries, alebo či ich máte u Zoznamu, Gmailu alebo inde. Vo Windows Mail ich môžete spravovať všetky. A to rýchle a s prehľadom. Pre pridanie ďalšej e-mailovej adresy len kliknite na Účty – Email (+) a vyplňte informácie. Pri posielaní e-mailov sa samozrejme môžete rozhodnúť, z ktorého účtu chcete posielať.
  2. Ďalším plusom práce s WLM je možnosť tvoriť/čítať e-maily offline. Ak Vám napríklad nejde internet, alebo ste práve mimo dosah WiFi, môžete si e-mail v kľude pripraviť, uložiť a poslať ho až vtedy, keď bude internet k dispozícii. To platí i pre čítanie e-mailov, ktoré ste dostali. Môžete si ich archivovať a čítať v režimu offline.
  3. Chcete zdielať fotografie s priateľmi alebo kolegami? K e-mailu môžete v WLM pridať i fotoalbum. Jednoducho kliknite na Photo Album a nahrajte fotografie z disku do správy.
  4. Pre lepšiu organizáciu obsahuje Windows Mail i príručný kalendár. Nachádza sa hneď vedľa hlavnej textovej plochy, takže keď dostanete info napríklad o stretnutí, môžete si miesto a čas zapísať hneď. Kalendár Vám pomôže k lepšej organizácii času a úloh.

Ako na prihlásenie

Prvým krokom je prihlásenie aspoň k jednému e-mailovému účtu. Tomu by ale malo predchádzať nastavenie povolenia protokolu IMAP u individuálneho e-mailového poskytovateľa. Viac informácií nájdete u samotných poskytovateľov.

Otvorte si Windows Live Mail z ponuky Štart a kliknite vľavo na hlavnú ponuku. Z nej si vyberte Možnosti a potom E-mailové účty.


Pri zadávaní e-mailovej adresy použite heslo, ktoré máte nastavené u daného poskytovateľa. Meno, ktoré vyplníte ako posledné, bude menom, ktoré sa bude zobrazovať adresátom, ktorým zasielate správu.

Kde WLM získať? 

Windows Live Mail si môžete stiahnuť v rámci balíčku Windows Essenials: Stiahnúť Windows Live Mail. Pod tlačidlom stiahnuť sú Ďalšie možnosti sťahovania. Po kliknutí sa dostanete na stránku, kde je Vám k dispozícii mnoho jazykových variant. Vyberte slovenskú a začnite s inštaláciou.

Pri inštalácii nezabudnite odkliknúť položky, ktoré si neprajete mať nainštalované.

*Videá a obrázky sú z české prostredia Windows

Kontaktujte nás

 

Položka bola pridaná košíka