Zaručujeme 100% legálnosť nami predávaného softvéru. Máme už viac ako 100 000 spokojných zákazníkov v celej Európe! Ďakujeme.

Prihlásiť sa

Správa účtu

Menu

Ako si upraviť vzhľad Windows 7

Nie ste spokojný s východzím vzhľadom systému a chcete si ho prispôsobiť svojmu vkusu? Nie je problém!

Windows 7 umožňuje nastavenie mnohých vzhľadových prvkov, ktoré môžete meniť podľa ľubovôle. Pokiaľ vám nestačí výber východzích vzhľadových prvkov, môžete si jednoducho stiahnuť motívy, tapety či miniaplikácie zo stránok Microsoftu alebo špecializovaných serverov.

Motívy

Patrne najvýraznejším vzhľadovým prvkom systému je motív, čo je kombinácia tapiet, farieb okien a zvukov. Motív si môžete jednoducho zmeniť kliknutím pravým tlačidlom myši na plochu a výberom možnosti „Prispôsobenie“. Windows má už v základe výber niekoľko motívov, ktoré môžete využiť, avšak ak by vám výber nestačil, môžete si stiahnuť akýkoľvek motív z oficiálnych stránok Microsoftu.Ak máte k dispozícii dva a viac monitorov, môžete využiť niektorý z panoramatických motívov, ktoré tvorí jeden ucelený obrázok. Motívy si môžete do počítača nainštalovať jednoducho tak, že si ich stiahnete do počítača a cez okno „Prispôsobenie“ vyberiete motív, ktorý sa automaticky pridal do vášho zoznamu. 


Tapety

Pokiaľ chcete zachovať určitý motív, ale radi by ste si zmenili tapetu plochy, môžete si vybrať akýkoľvek obrázok, ktorý máte uložený na počítači a použiť ho ako tapetu plochy. Ak hľadáte inšpiráciu na vhodnú tapetu, pozrite sa a prípadne i stiahnite niektorú z tapiet ponúkaných Microsoftom. Pokiaľ nechcete mať na očiach jednu rovnakú tapetu po celý deň, môžete si nastaviť striedanie tapiet podľa určitej frekvencie. Vďaka tomu si môžete na svojej ploche prehrávať celé rodinné albumy a mať svojich blízkych neustále na očiach. Striedanie tapiet si nastavíte po kliknutí na tlačidlo „Pozadie plochy“ v dolnej časti okna „Prispôsobenie“. Tlačidlom prechádzať zvolíte zložku s obrázkami, ktoré chcete na svojej ploche zobrazovať, zvolíte frekvenciu a máte hotovo.


Ďalšie prispôsobenie

V okne „Prispôsobenie“ je možné meniť okrem tapety a motívu napríklad sporič obrazovky, systémové ikony či kurzorové ukazovatele. Vďaka tomu si môžete svoj systém prispôsobiť svojmu vkusu a nálade.

Kontaktujte nás

 

Položka bola pridaná košíka