Zaručujeme 100% legálnosť nami predávaného softvéru. Máme už viac ako 100 000 spokojných zákazníkov v celej Európe! Ďakujeme.

Prihlásiť sa

Správa účtu

Menu

Ako obnoviť poškodený systém

Aj napriek tomu, že sú dnes operačné systémy prepracované tak, aby si dvakrát overili, či aplikácia, aktualizácia alebo ovládače, ktoré chcete na svoj disk nainštalovať, sú pre ne prospešné alebo nie, čas od času sa môže stať, že sa vášmu naliehaniu neubránia a nechajú sa zlákať k inštalácii súborov, ktoré môžu poškodiť ich plynulý chod. Niekedy pochybí používateľ, inokedy sa systém poškodí sám inštaláciou nedokonalej aktualizácie. Pre tieto prípady je do ovládacích panelov systému implementovaný užitočný nástroj, ktorý sa dokáže vrátiť v čase a napraviť jeho zlyhanie. Ten nástroj sa menuje „Obnovenie systému“ a ušetril už mnoho úsilia a času svojim používateľom.


Ako to funguje

Pre prípady problémov s chodom systému v dôsledku nainštalovanej aktualizácie či ovládača si systém automaticky vytvára zálohu systémových súborov pre možnosť vrátenia sa do časového bodu ktorý predchádza inštalácii inkriminovanej aplikácie. Systém si automaticky vytvára body obnovy pri každej aktualizácii a ukladá si ich do pripravenej zložky, ktorá je obmedzená voľným miestom, a tým je obmedzený i počet bodov obnovení. Užívatelia majú tiež možnosť sami si tvoriť vlastné body obnovenia napr. pri väčšom zásahu do systémových súborov. V rámci nástroja sú zmenené len systémové súbory, vaše dokumenty a osobné súbory budú zachované.


Teraz sa pozrieme, ako postupovať pri obnove systému do niektorého z predchádzajúcich časových bodov.

1. krok

Nástroj Obnovenie systému spustíte tak, že si otvoríte ponuku Štart a do vyhľadávacieho poľa vpíšete text „Obnovenie systému“. Z výsledkov vyhľadávania vyberiete nástroj a kliknete na neho. Vo Windows XP je treba postupovať cez tlačidlo „Spustiť“ v ponuke Štart a vpísať text „Obnovenie systému“ do vyhľadávacieho poľa. Prvý krok obnovenia systému vás uvedie do aplikácie a povie vám účel nástroja a postup obnovenia. Na obrázkoch môžete vidieť screenshoty nástroja za systémov Windows XP a Windows 7. Na ďalší krok sa dostanete po kliknutí na tlačidlo „Ďalší“.


2. krok

V druhom kroku vám nástroj ponúkne výpočet bodov obnovení, z ktorého vyberiete požadovaný bod (väčšinou to bude ten posledný, ktorý zahrnuje inštaláciu aktualizácie či ovládača, ktorý negatívne ovplyvnil váš systém). Kliknite na požadovaný bod obnovenia a pokračujte tlačidlom „Ďalší“.


3. krok

V treťom kroku je nutné potvrdiť výber bodu obnovenia. V nasledujúcom kroku sa už vykoná obnova systému, ktorá začne reštartovaním počítača. Pre pokračovanie na záverečný krok kliknite na tlačidlo „Ďalší“, respektíve „Dokončiť“.


4. krok

V poslednom kroku se už systém začne obnovovať. Pokiaľ bola obnova úspešná a systém funguje jak má, máte po starostiach. Ak obnova systému nepomohla, je možné vrátiť zmeny do predošlého stavu, teda do stavu pred obnovením systému alebo zvoliť skorší bod obnovenia, než ste zvolili v prvom kroku obnovenia. Vrátenie zmien spôsobené obnovením alebo zvolenie skoršieho bodu pre obnovenie urobíte rovnakým spôsobom ako v prvom kroku, teda opäť spustíte nástroj „Obnovenie systému“ a zvolíte požadovanú možnosť. Pokiaľ nebude úspešné ani obnovenie systému zo skoršieho bodu obnovenia, máte ešte možnosť vrátiť systém do továrenského nastavenia, avšak musíte počítať s tým, že bude treba znovu nainštalovať všetky aplikácie.

*Obrázky a videá sú v českom jazyku

Kontaktujte nás

 

Položka bola pridaná košíka