Zaručujeme 100% legálnosť nami predávaného softvéru. Máme už viac ako 100 000 spokojných zákazníkov v celej Európe! Ďakujeme.

Prihlásiť sa

Správa účtu

Menu

Ako na vzdialenú pomoc

Už sa vám niekedy stalo, že ste potrebovali pomôcť s počítačovým problémom? Alebo že ste niečomu nerozumeli a chceli ste si nechať ukázať, ako na to? Určite áno. Pre tieto prípady je vynikajúcim riešením program Vzdialená pomoc. Ako napovedá názov, jedná sa o zdieľanie ovládania počítača minimálne dvomi používateľmi, ktorí sú od seba vzdialení. Tak si môžu predávať informácie, ukazovať postupy práce alebo riešiť technické problémy.

V praxi to môže vypadať napríklad i tak, že vy sedíte doma u svojho počítača a druhá osoba je na neho napojená. Obaja vidíte rovnakú obrazovku a obaja máte kontrolu nad klávesnicou a myšou. Taká pomoc je efektívna, rýchla a pohodlná, ale prináša so sebou tiež i bezpečnostné riziká, o ktorých si povieme na konci tohto článku.

Keď potrebujete pomoc

Existujú dve možnosti, ako požiadať alebo poskytnúť pomoc. V prípade, že majú oba používatelia Windows 7, jednoducho stačí použíť nástroj Jednoduché pripojenie.

Pokiaľ sú ale operačné systémy rozdielne (napr. jedna osoba má Windows 7 a druhá osoba Windows XP), máte opäť dve možnosti, ako pozvánku odoslať. Je treba buď pozvánku uložiť ako súbor a následne ju ručne poslať príjemcovi, alebo vybrať možnosť Odoslať pozvanie pomocou e-mailu. Vygeneruje sa heslo, ktoré druhá osoba bude potrebovať, aby sa k vám pripojila.

Ak pomáhate

Pokiaľ pomoc poskytujete, len na začiatku vyberte možnosť Ponúknuť pomoc používateľovi, ktorý Vás o to požiadal. Po vložení hesla, ktoré dostanete dopredu od používateľa, ktorému chcete pomôcť, sa riaďte pokynmi.

Bezpečnostné upozornenie

  1. Predtým, ako zveríte kontrolu nad svojim počítačom cudzej osobe, zvážte, či je dôveryhodná. Bude mať totiž prístup k vašim súborom a osobným informáciám.  

  2. Pred samotnou akciou ukončite všetky programy, u ktorých nechcete, aby boli videné.

  3. Ak sa vám zdá, že sa vám druhá osoba miesto pomáhania snaží skôr uškodiť, okamžite kliknite na Ukončiť zdieľanie alebo jednoducho program ukončite.

 

*Videá a obrázky sú z české prostredia Windows

Kontaktujte nás

 

Položka bola pridaná košíka