Zaručujeme 100% legálnosť nami predávaného softvéru. Máme už viac ako 100 000 spokojných zákazníkov v celej Európe! Ďakujeme.

Prihlásiť sa

Správa účtu

Menu

Windows Movie Maker

Už ste niekedy potrebovali upraviť video a nevedeli ste, ako na to? Tak odteraz už to vedieť budete!

Vo Windows je vytváranie videa nielen jednoduché a rýchle, ale môže byť tiež zábavné. Program Windows Movie Maker (ktorý nájdete v ponuke Windows Essentials) vám poskytne širokú škálu možností úpravy a priestor pre kreativitu. Medzi tie najzákladnejšie postupy patrí strih videa, pridanie a upravenie hudobného sprievodu, či hovoreného slova. My vám dnes ukážeme, ako každý nástroj použiť tak, aby bolo vaše video kvalitné a hodnotné.

Strih videa

Pokiaľ máte vo videu časti, ktoré sa vám nepáči, môžete ich jednoducho odstrániť. Ak sa nachádza tieto scény na začiatku alebo na konci videa, stačí, keď si zmeníte nastavenie počiatočný a konečný bod videa. Najčastejšie ide o prípady, keď sú na začiatku viditeľné nejaké technické nedostatky (šum, tras, čierne snímky). V takýchto prípadoch môžete začiatok videa nastaviť časovo až za ne. Takto sa vyhnete všetkým nekvalitne pôsobiacim scénam. To isté potom platí aj pre koniec videa. Ak sa ku koncu nachádza scény, ktoré sa vám nepáči, jednoducho nastavte bod ešte pred nimi.

O trochu komplikovanejšia je potom vybratie scén zo stredu. Tu je potreba video na príslušnom mieste rozdeliť. Presuňte kurzor na začiatok scény, ktorú chcete odstrániť a na lište Nástroje videa pod názvom Úpravy kliknite na Rozdeliť. Potom nastavte kurzor na koniec nežiaduce scény a rozdeľte. Následne stačí myšou označiť danú scénu a vymazať ju.


Pridanie hudby

Pre kvalitné video je nevyhnutný zvukový sprievod, a preto vám ukážeme aj to, ako pridávať hudbu. Na lište Nástroje hudby kliknite na Pridať hudbu a vyberte si skladbu, ktorá sa vám páči. Potom máte na výber ešte ďalšie možnosti úpravy ako napríklad zosilnenie a zoslabenie hudby na začiatku a na konci videa.

Medzi možnosti úpravy zvuku sa dostanete cez Nástroje hudby - Možnosti - Zvuk - Zosilnenie / Zoslabenie. Ak chcete, aby sa hudba sa štartom videá postupne zosilovala, vyberte si rýchlosť zosilnenie z troch možností. Podobne potom vyberajte z možností zoslabenie hudby na konci videa. Takto upravené audio dodá vášmu videu ten správny ráz a preto bude snímka pre diváka príjemnejšie a zaujímavejšie.


Kontaktujte nás

 

Položka bola pridaná košíka