Zaručujeme 100% legálnosť nami predávaného softvéru. Máme už viac ako 100 000 spokojných zákazníkov v celej Európe! Ďakujeme.

Prihlásiť sa

Správa účtu

Menu

Windows Eight alebo Windows Hate?

Asi ste si všimli, že vydanie nového operačného systému Windows 8 sa dočkalo mnoho kritiky ako od zákazníkov Windows, tak i od výrobcov notebookov, tabletov a mobilných telefónov, ktoré využívajú tento "revolučný" operačný systém. O Windows 8 sa hovorí ako o prepadáku, ktorý núti majiteľov nových zariadení s W8 k „downgradu“ na staršiu verziu systému Windows. Niektorí žiadajú zmenu u predajcov zariadení, iní použijú nelegálnu licenciu. Nie je preto divu, že výrobcovia strácajú s Microsoftem trpezlivosť. A čo vlastne najviac trápi a privádza do varu používateľov Windows 8, respektíve novej aktualizácie 8.1?

Absencia tlačidla Štart

Zrejme najpálčivejším problémom nového operačného systému je absencia známeho tlačidla Štart v ľavom dolnom rohu. Tlačidlo nahradzuje dlaždicové používateľské prostredie s dlaždicami aplikácií a vyhľadávaním v aplikáciách a v nastavení. Aj keď je nové prostredie Metro dizajnovo príťažlivé, funkčne značne zaostáva a na nedotykových zariadeniach je hľadanie aplikácií zdĺhavé.

Microsoft, aj keď si tento razantný krok dosť dlho obhajoval, nakoniec vypočul volanie svojich zákazníkov a dovolil vo svojej aktualizácii k vráteniu tlačidla Štart do klasického rozhrania. Mnoho ľudí zajasalo, dokiaľ však nezistili, že sa nejedná o ponuku Štart, ale len o ikonu, ktorá používateľa nasmeruje do rozhrania Metro! Microsoft sa proste nepoučí…


Nestabilita systému

I napriek tomu si mnoho používateľov pochvaľuje svižnosť systému i na hardvérovo menej výkonných zariadeniach, málokto sa môže pochváliť tým, že mu systém ani raz nezamrzol alebo sa mu nezveril s chybovou hláškou efektne doplnenou smutným smajlíkom.


Vypnutie počítača

Vo Windows 7 záležitosť 3 sekúnd. Vo Windows 8 záležitosť 5 minút, než používateľ zistí, že aby mohol vypnúť počítač, musí kurzor nasmerovať do pravého dolného alebo horného rohu, kliknúť na Nastavenie, potom dole kliknúť na ikonu Vypnutie a zakliknúť Vypnúť. Ktorý chytrák vymyslel tak neintuitívny proces?

Nutné podotknúť, že keď sa používateľ zoznámi s týmto procesom, jedná sa o záležitosť 5 sekúnd a s novou aktualizáciou, kedy je možné počítač vypnúť cez ikony Štart pravým tlačidlom myši a voľbou Vypnutie, je proces vypnutia omnoho rýchlejší. Je však nutné upozorniť na fakt, že zmien, ktoré Microsoft urobil, je tak mnoho, že menej skúsenému PC používateľovi môže trvať zoznámenie s novým systémom dni, týždne a možno i mesiace.


Verní XP alebo sedmičkám

Uviedli sme len 3 základné dôvody, prečo si niektorí používatelia sťažujú na Windows 8 a zostávajú verní starším verziám operačného systému. I my sme verní starým dobrým XP a aktuálne najrozšírenejšiemu operačnému systému Windows 7, ktoré vám poskytujeme za zlomok ceny oproti našim konkurentom. A kto vie, možno i my raz prídeme na chuť novým osmičkám. Na to si však budeme musieť ešte chvíľu počkať, než nový Windows vychytá všetky nedostatky a stane sa plnohodnotným systémom, ktorý vám budeme chcieť ponúknuť. Zatiaľ hovoríme, nie, ďakujeme.

Kontaktujte nás

 

Položka bola pridaná košíka