Zaručujeme 100% legálnosť nami predávaného softvéru. Máme už viac ako 100 000 spokojných zákazníkov v celej Európe! Ďakujeme.

Prihlásiť sa

Správa účtu

Menu

Tri dôvody prečo sa nebáť konca podpory Windows XP

Spoločnosť Microsoft oznámila, že v apríli ukončí podporu Windows XP. V zapätí sa na internete "vyrojilo" mnoho rádoby odborných článkov o problémoch, ktoré na používateľa tohto operačného systému čakajú.  Poďme sa preto pozrieť, čo tento koniec podpory naozaj znamená.


 

Vírusy hromadne nenapadnú počítače

To, čo by podľa internetových zvestí malo používateľa Windows XP trápiť najviac, je ohrozenie vírmi. Pre Windows XP totiž už nebudú dostupné "záplaty".  Takto jednoducho povedané je to možno pravda. Na druhej strane i s aktualizáciami sa málokto rozhodne, že ochranu svojho počítače pred vírmi nechá len na operačnom systéme. Dnes je možné získať mnoho freeware antivírových programov, teda takých, ktoré sú zadarmo k stiahnutiu. V dôsledku toho nie je potreba sa obávať, ze bude počítač napadnutý. Len sa uistite, že máte aktuálnu verziu svojho antivírusu.


 

Pri výbere z bankomatu Vám nikto kartu neskopíruje

Ďalšou "zaručenou" správou, ktorá sa na internete objavila, bolo upozornenie, že väčšina slovenských bankomatov funguje na operačnom systéme Windows XP a teda budú omnoho náchylnejšie k skimmingu (kopírovanie platobných kariet). Vyberať svoje peniaze po 8. apríli sa rozhodne báť nemusíte. Bankomaty fungujú na "špeciálnej" verzii Windows XP embedded a v uzatvorenej sieti. To, že by bankomaty kvôli koncu podpory Windows XP mohli byť viacej ohrozené tým, že do nich niekto vloží čítačku pre kopírovanie kariet, je skrátka hlúposť.


 

Windows XP neprestanú fungovať

Medzi aktualizácie systému a jeho samotnú funkčnosť rozhodne nie je možné postaviť znamienko rovnosti. Je mnoho používateľov, ktorí ihneď po nainštalovaní systému Windows aktualizácie vypínajú, a neznamená to, že by potom so systémom mali voľajaké problémy. Rovnako je to i s koncom podpory. Na funkčnosti vášho systému sa vôbec nič nezmení. 


 

Potrebujete moderný a rýchly systém?

Ak potrebujete operačný systém, ktorý nebude mať problémy s novšími programami s vyššími nárokmi na pamäť, odporúčame Vám Windows 7. Je to spoľahlivá verzia systému Windows, ktorá nadväzuje na úspech Windows XP a zároveň sa nepotýka s problémami nových "osmičiek".

 

Kontaktujte nás

 

Položka bola pridaná košíka