Zaručujeme 100% legálnosť nami predávaného softvéru. Máme už viac ako 100 000 spokojných zákazníkov v celej Európe! Ďakujeme.

Prihlásiť sa

Správa účtu

Menu

Nevyužité softvérové licencie idú slobodne predať

Hodnotný obchodný model naberá na obľúbenosti u firiem aj jednotlivcov tiež na Slovensku.

Ak máte vo firme alebo doma nevyužité softvérové licencie, môžete ich ponúknuť k predaji. Ak naopak softvérovú licenciu potrebujete, dá sa podstatne lacnejšie kúpiť z druhej ruky. Takýto obchodný model predstavila spoločnosť RA Software s.r.o. so svojou značkou Výhodný Software, ktorá vstupuje na slovenský trh so skutočnou alternatívou k predraženým softvérovým licenciám.


Ak to licenčná zmluva umožňuje, jednotlivé firmy či koncový zákazníci v podstate môžu s licenciami obchodovať medzi sebou i bez sprostredkovateľa. Špeciálna firma má ale zaistiť portfólio softvérových licencií a dohliadnuť na bezpečnosť predajného procesu.

Spoločnosť RA Software s.r.o., alebo jej značka Výhodný Software dokáže zaistiť prevod a predaj nepoužívaných softvérových licencií a tak "zarobiť" firmám reálne peniaze. Naopak firmám alebo osobám, ktoré takéto licencie potrebujú, je vie Výhodný Software podľa vlastných slov zaistiť s reálnou úsporou až 50 %.

 

"Ide nám o to, aby klient používal iba toľko softvérových licencií, koľko naozaj potrebuje - ani viac, ani menej".

 

Kúpiť softvérovú licenciu z "druhej ruky" za nižšiu cenu je pritom podľa spoločnosti rovnaké, ako keby bola licencia zakúpená priamo od výrobcu, pretože softvér na rozdiel od takmer všetkých ostatných výrobkov nestráca svoju hodnotu, neopotrebováva sa. Vďaka tomu môže firma alebo osoba, ktorá chce takéto licencie nakúpiť, ušetriť nemalé finančné prostriedky.

Obchodovanie s nevyužitým softvérom funguje v Európe už viac ako 10 rokov. Na Slovensku, podobne ako v Českej republike, plánuje spoločnosť spolupracovať s tuzemskými softvérovými konzultantmi, IT outsourcingovými firmami, ale aj s firmami z oblasti IT veľkoobchodu a maloobchodu.

Prostredníctvom Výhodného Softwaru je momentálne možno kúpiť a ponúknuť k predaji licencie na softvér spoločnosti Microsoft. Ďalšie rozširovanie portfólia o softvérové licencie iných produktov závisí podľa spoločnosti hlavne na ponuke a dopytu slovenského klienta.

Tlačová správa k stiahnutiu (PDF, v českom jazyku)


RA Software s.r.o., respektíve jej značka Výhodný Software, je spoločnosť, ktorej predmetom činnosti je obchodovanie s nepoužívanými licenciami koncovým zákazníkom a je naviazaná na takzvaného "software broker"-a, pôsobiaceho na uzatvorenej licenčnej burze, kde sa s jednotlivými licenciami (OEM, PKC, MLK, krabice) a objemovými (volume) licenciami (Open, Select, EA) obchoduje už viac ako 10 rokov. Skupina našich partnerských firiem disponuje širokým okruhom spolupracovníkov, ktorí sú expertmi v oblasti licencovania softvérových produktov spoločnosti Microsoft, a pôsobí vo viacerých krajinách.

Cieľom spoločnosti je nielen obchodovanie s nevyužívanými licenciami, resp. dodanie chýbajúceho počtu licencií za výrazne nižšie ceny oproti novému softvéru. Významnou úlohou je i realizácia objektívneho poradenstva pre klientov s cieľom vytvorenia hospodárneho licenčného portfólia, pretože väčšina firiem (pre chýbajúci sekundárny trh) nemohla doteraz ani premýšľať o predaji svojich nepoužívaných licencií, resp. ich nákupu od iných užívateľských spoločností.

 

Kontaktujte nás

 

Položka bola pridaná košíka